NCP1654BD200R2G Integrated Circuits ICS PMIC PFC Power Factor Correction
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
Part Number : NCP1654BD200R2G
Manufacturer : ON Semiconductor
Description : IC PFC CCM 200KHZ 8-SOIC
Category : PMIC - PFC (Power Factor Correction)
Family : PMIC - PFC (Power Factor Correction)
Supply Ability : 10000
Packaging Details : Negotiable
Contact Now
NCP1654BD200R2G Specifications
Part Status Active
Mode Continuous Conduction (CCM)
Frequency - Switching 180kHz ~ 220kHz
Current - Startup 75µA
Voltage - Supply 9 V ~ 20 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)